Menu Zamknij

Wałek z tworzywa sztucznego do obróbki na tokarce

Wszystkie wałki z tworzyw sztucznych, oferowane przez naszą firmę dostępne są jako półfabrykaty z przeznaczeniem do dalszej obróbki, cięcia, gwintowania, toczenia. Posiadamy szeroki wybór średnic i długości, a na życzenie klienta docinamy wałki na konkretny wymiar. Należy jednak pamiętać o naddatkach produkcyjnych w wymiarach, które są naturalnym następstwem produkcji z tworzyw sztucznych. Nasze tworzywa konstrukcyjne dzięki bardzo dobrym właściwościom mechanicznym i ślizgowym, niektóre również dzięki odporności chemicznej, wykorzystywane są w różnych gałęziach przemysłu.

Normapol kontakt

Wałki do toczenia z tworzywa – rodzaje

  • Wałki poliamidowe (PA6) – w ofercie posiadamy wałki poliamidowe o średnicy od 6 mm do 1050 mm oraz długości 1 m lub 2 m (wybrane średnice). To tworzywo jest materiałem bardzo wytrzymałym mechanicznie, odpornym na tarcie i ścieranie. Jest twarde i sztywne, odporne na oleje i substancje ropopochodne. Doskonale nadaje się do obróbki. Dostępne również wałki poliamidowe z różnymi domieszkami: z dwusiarczkiem molibdenu, z olejem, z włóknem węglowym czy z włóknem szklanym.
  • Wałki poliacetalowe (POM) – standardowo w naszej ofercie wałki poliacetalowe o średnicy od 5 mm do 300 mm oraz o długości 1 m lub 2 m. Jest to materiał bardzo odporny mechanicznie, posiada bardzo dobre właściwości ślizgowe oraz jest wysoce odporny na działanie czynników chemicznych. Jest dopuszczony do kontaktu z żywnością – posiada atest FDA. Występuje w kolorze białym, jednak może być barwiony na różne kolory, najczęściej czarny i niebieski.
  • Wałki teflonowe (PTFE) – w naszej ofercie wałki teflonowe o średnicy od 6 mm do 150 mm oraz o długości 1 m lub 2 m (wybrane średnice). Tworzywo to dostosowane jest do pracy w bardzo szerokim zakresie temperatur, a mianowicie od – 200°C do + 260°C. Jest materiałem samogasnącym, odpornym na działanie czynników chemicznych. Idealny do obróbki. Na życzenie klienta wałki teflonowe z domieszkami: grafitu, włókna węglowego, włókna szklanego czy grafitu.
  • Wałki polietylenowe (PE) – w stałej ofercie wałki polietylenowe o średnicy od 8 mm do 300 mm oraz o długości 1 m. Tworzywo z możliwością pracy w szerokim zakresie temperatur od – 200°C do + 100°C w przypadku PE1000, natomiast w wersji PE HD 300 temperatura pracy wynosi od -50°C do 80°C. Bardzo wysoce odporne na ścieranie oraz na działanie czynników chemicznych. Podobnie jak wałek z poliacetalu, wałek z polietylenu posiada atest FDA – dopuszczony jest do kontaktu z żywnością. Dostępny w trzech różnych wariantach, w zależności od stopnia twardości: PE 300i PE 1000 (najtwardszy) oraz w kolorach: naturalnym, czarnym, zielonym, niebieskim lub czerwonym.
  • Wałki PEEK – posiadamy wałki PEEK o średnicy od 6 mm do 200 mm oraz o długości 1 m. To tworzywo wysokogatunkowe do stosowania wszędzie tam, gdzie są bardzo trudne warunki pracy z temperaturą pracy do 250°C. Jest to materiał wysoce odporny mechanicznie oraz chemicznie, odporny na ścieranie, posiada dobre właściwości ślizgowe. Również posiada atest FDA, jest dopuszczony do kontaktu z żywnością.
  • Wałki tekstolitowe (TcF) – oferujemy wałki tekstolitowe o średnicy od 10 mm do 200 mm oraz o długości 1 m. Tekstolit jest laminatem wytwarzanym za pomocą prasowania warstw tkaniny bawełnianej z żywicą fenolową. Również jest tworzywem bardzo odpornym mechanicznie i chemicznie, wysoce odpornym na ścieranie oraz z możliwością pracy w temperaturach do 110°C. Doskonały materiał do obróbki. Występuje w kolorze brązowym.

Sprzedaż wałków z tworzyw konstrukcyjnych

Zakup wałków z tworzyw konstrukcyjnych za pośrednictwem naszej firmy jest szybki i bardzo prosty. Wystarczy wysłać zapytanie na nasz adres mailowy lub też wykonać telefon do naszych specjalistów, którzy służą pomocą w doborze odpowiedniego tworzywa. Każde zamówienie wyceniane jest indywidualnie i po akceptacji klienta przechodzi do realizacji w jak najszybszym terminie. Następnie gotowy produkt dostarczamy na wskazany adres zaufanymi firmami przewozowymi.

Prowadzimy sprzedaż półfabrykatów tworzyw konstrukcyjnych, które przeznaczone są do dalszej obróbki.
Produkty posiadają naddatki produkcyjne zależne od ich rozmiarów katalogowych.
Na powierzchni materiałów mogą również znajdować się rysy, zadrapania i inne ślady, które są naturalnym efektem produkcji.