Menu Zamknij

Części maszyn z poliacetalu

części maszyn z poliacetalu

Dla jednej z fabryk dostarczyliśmy tworzywo, które znacznie skróciło proces produkcyjny, zwiększyło żywotność obrabianych części oraz zredukowało koszty produkcji.

Klient zwrócił się do nas z prośbą w doborze tworzywa do kontaktu z żywnością. Producent maszyn do przetwórstwa spożywczego miał problem z odpowiednim dopasowaniem tworzywa konstrukcyjnego, z którego produkowany jest jeden z elementów maszyny.

Po konsultacji z naszym działem technicznym wspólnie zdecydowaliśmy, że najlepszym wyborem będzie poliacetal POM C.

Sprzedaż poliacetalu ciętego na wymiar

Dla klienta wycinaliśmy formatki z poliacetalu, które dalej były obrabiane na maszynach CNC

Długość: 250mm

Szerokość: 250mm

Grubość: 40mm

Kolor: biały / naturalny

Ilość: 500 sztuk

Czas realizacji: 3 dni

części maszyn z poliacetalu

Dlaczego warto wybrać poliacetal na części maszyn do żywności

Poliacetal (inne nazwy handlowe ertacetal, tecaform, acetal) to doskonały materiał do obróbki. Doskonale nadaje się do toczenia, frezowania, wiercenia, gwintowania itd. Posiada szereg właściwości, dzięki którym można wykorzystywać go w różnych gałęziach przemysłu.

Nasz klient zapytał nas jakie tworzywa wybrać do obróbki CNC, aby obróbka nie sprawiała problemu. Które tworzywa konstrukcyjne mogą mieć kontakt z żywnością i mają atest FDA. Czy są tworzywa, które zachowują wysoką stabilność wymiarową i mogą pracować w wilgotnym środowisku ?

Przy tak postawionych pytaniach najwłaściwszy okazał się POM C. Dodatkowym atutem tego tworzywa jest doskonały stosunek ceny do jakości.

kontakt normapol