Menu Zamknij

Gumowe podkładki tłumiące drgania

Guma jako uniwersalny elastomer ma wiele zastosowań praktycznie w każdym dziale przemysłu. Dostępnych jest bardzo dużo różnorodnych produktów wykonywanych z mieszanej gumowych są to między innymi płyty gumowe, wykładziny z gumy czy bardzo popularne i dobrze każdemu znane uszczelki gumowe.

Poza produktami standardowymi nasza oferta obejmuje również gumy do tłumienia drgań. Są to produkty, które dostarczamy w postaci wyrobu wykonanego na zamówienie według rozmiarów przekazanych przez klienta. Nasze produkty dostarczamy na terenie całej Polski. Zapewniamy najwyższą jakość gumy oraz krótkie terminy realizacji zamówień.

guma do tłumienia drgań

Podkładki z gumy tłumiącej drgania

Ponieważ guma jest dość sprężysta dobrze nadaje sią jako materiał, który można wykorzystać do tłumienia drgań. Dobrej jakości guma jest w stanie powrócić do pierwotnego stanu natychmiast po wystąpieniu drgań. Pochłanianie wstrząsów jest możliwe dzięki ugięciu się gumowego amortyzatora pod wpływem przyłożonego obciążenia udarowego, dlatego tłumiki gumowe lub amortyzatory z gumy stosuje się w celu zmniejszenia przenoszenia wstrząsów na konstrukcję.

Ze względu na swoje właściwości tłumiące, gumowe podkładki do tłumienia drgań są często stosowane do rozpraszania drgań generowanych w urządzeniach i maszynach. Takie rozwiązania bezpośrednio przekładają się na wydłużenie żywotności maszyn oraz większy komfort pracy.

Z jakiego materiału ciąć podkładki do tłumienia drgań ?

Guma oraz inne produkty elastomerowe takiej jak silikon czy mikroguma są często używane jako materiały na podkładki amortyzujące. Tego rodzaju produkty doskonale sprawdzają się w większości standardowych zastosowań. Płyty gumowe, z których można wycinać produkty gotowe, dostępne są w różnych rozmiarach oraz rodzajach.

Dodatkowym atutem wyrobów gumowych przeznaczonych do takich zastosowań jest ich twardość, która wyrażona jest w stopniach Shora. Tradycyjna płyta gumowa posiada twardość na poziomie 65 SHa, ale dostępne są również:

  • płyty gumowe 50 SHa
  • płyty gumowe 80 SHa

Innym atutem jest to, że płyta gumowe do cięcia podkładów może posiadać zbrojenia. Zbrojone płyty gumowe posiadają dużo większą wytrzymałość mechaniczną od gumy litej. Zbrojenie w postaci przekładek z tkaniny stosowane jest w celu wzmocnienia konstrukcji płyty. Dostępne są płyty gumowe z przekładkami zbrojone 1,2 lub 3 wkładkami.

Produkcja podkładek amortyzujących

Gumowe tłumiki drgań mogą mieć różne grubości, szerokości, długości oraz posiadać kształt koła lub inny dowolny według konkretnego zastosowania. Decyduje o tym miejsce oraz sposób montażu gdyż są miejsca gdzie tłumiki można swobodnie położyć, a w niektórych przypadkach należy w wykonać podkładki gumowe z otworami montażowymi. O tym jaki wariant jest odpowiedni decyduje klient.

Gumowe podkładki tłumiące na wymiar to produkt, który bardzo często dostarczamy dla branży maszynowej oraz budowlanej. To co nas wyróżnia to jakość. Nie każdy producent amortyzatorów gumowych wykorzystuje gumę wysokogatunkową. Na wycinanie podkładek wykorzystujemy gumy:

  • SBR standardowe
  • NBR olejoodporne
  • EPDM termoodporne

Jakie są ceny podkładek gumowych amortyzujących ?

Wszystkie produkty robione na wymiar, a takimi są podkładki wyceniamy indywidualnie według zapotrzebowania. Aby poznać precyzyjną kalkulację prosimy o przesyłanie następujących informacji:

  • rodzaj materiału
  • ilość sztuk
  • miejsce dostawy
  • rozmiar (długość, szerokość, promień)
  • ilość otworów (opcjonalmnie)

W przypadku bardziej zaawansowanych wyrobów bardzo prosimy o przesyłanie rysunków wykonawczych. Na tej podstawie można szybko uzyskać informację ile kosztuje podkładka do tłumienia drgań. Przy stałych zakupach udzielamy rabaty handlowe.