Menu Zamknij

Sznury z włókna szklanego STE 500

Elastyczne sznury uszczelniające są najczęściej stosowane jako uniwersalne profile izolacyjne w procesach cieplnych. Są materiałem bardzo miękkim o wysokich właściwościach izolacyjnych oraz uszczelniających. Ich produkcja odbywa się techniką dziania z teksturyzowanej przędzy szklanej. Szklane sznury STE 500 występują również w wersji z powłoką elastomeru silikonowego lub z oplotem siatki ze stali nierdzewnej w wersji grafitowanej.

Izolacje z włókna szklanego STE 500 posiadają różnorodne i szerokie zastosowanie. Najczęściej występują w formie izolacji termicznych, ograniczników przepływu gazów oraz uszczelnień w średnim zakresie temperatur. Doskonale sprawdzą się jako izolacje lub uszczelnienia wszelkiego rodzaju pieców, kominów i kominków, drzwiczek rewizyjnych czy ciągów spalin.

Plecione sznury szklane STE 500 charakteryzują się dużą elastycznością i sprężystością, dzięki czemu doskonale wypełniają i uszczelniają wszelkie szczeliny i nierówności w urządzeniach. Posiadają właściwości termoizolacyjne i są odporne na czynniki chemiczne. Wykazują dobrą stabilność w temperaturach do 500 °C. Ponad to sznury z włókna szklanego są bardzo wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz starzenie cieplne.

Izolacyjne sznury szklane STE rozmiary

Rozmiar (mm)Długość rolki (mb)
3 mm x 8 mm50 mb
⌀ 4 mm50 mb
⌀ 5 mm50 mb
⌀ 6 mm50 mb
⌀ 8 mm50 mb
⌀ 10 mm50 mb
⌀ 12 mm50 mb
⌀ 15 mm50 mb
⌀ 18 mm30 mb
⌀ 20 mm25 mb

Sznury szklane STE 500 do uszczelniania właściwości

Parametry techniczneWartość
Temperatura pracy500 °C
Odporność chemiczna3 – 14 pH
Gęstość objętościowa0,6 g/cm3
Ugięcie kompresyjne (CLD) 20N60 %
Średnica włókna8 – 11 μm
Tolerancja wymiarów+/- 15 %

Podane wartości stanowią informacje poglądowe, w rzeczywistości mogą odbiegać od prezentowanych danych.