Menu Zamknij

Jak zamontować gumę na stole warsztatowym ?

Wiele z naszych realizacji to maty gumowe na stoły warsztatowe. Każdego dnia tniemy na wymiar kilkadziesiąt różnego rodzaju gum, które wysyłamy naszym klientom w dowolne miejsce w Polsce. Płyty gumowe posiadają szereg unikatowych właściwości i właśnie stąd bierze się ich popularność. W zastosowaniu jakim jest osłony stołów roboczych podstawowym zadaniem gumy jest właściwe zabezpieczenie blatu przed uszkodzeniem i brudem.


Gumowe maty na półki w szafkach warsztatowych i regałach

Zobacz jakie gumy proponujemy:

  • płyta gumowa SBR – uniwersalna
  • płyta gumowa NBR – olejowa
  • płyta gumowa NR-L – do kontaktu z żywnością.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze gumy na stół roboczy ?

Wybierając matę na stół warto dobrze przemyśleć kilka podstawowych czynników, które bezpośrednio wpłyną na trwałość konkretnego rozwiązania oraz komfort użytkowania. Chętnie podpowiem Państwu oraz doradzę w tej sprawie. Posiadam wieloletnie doświadczenie i pomogłem wielu osobom wybrać właściwe rozwiązanie. Najważniejsze aby dokładnie określić:

  • zastosowanie stołu (rodzaj prac jaki jest wykonywany)
  • ciężar przedmiotów, które będą znajdowały się na stole
  • szerokość i długość blatu
  • grubość płyty gumowej
  • sposób montażu
płyty gumowe na wymiar

Montaż płyty gumowej do blatu

Ostatni podpunkt powyższego akapitu to z mojego doświadczenia częsty problem dla osób, które montują gumy na stołach. Wynika zapewne z tego, że wbrew pozorom poprawna instalacja wcale nie jest sprawą bardzo oczywistą. Po pierwsze dlatego, że blaty do których montowana jest guma są różne (drewno, sklejka, metal) oraz możliwości montażowe nie kiedy są dość ograniczone.

Poniżej prezentuje najpopularniejsze sposoby wykorzystywane do montażu płyt gumowych:

Klejenie płyt gumowych. Ta metoda zdecydowanie najpopularniejsza wśród moich klientów, wiele osób decyduje się na przyklejenie maty do blatu ponieważ uważa, że jest to najtrwalsze i najmocniejsze rozwiązanie. Oczywiście większość osób w tym miejscu zada sobie pytanie, jakim klejem przykleić gumę do stołu ? To oczywiście zależy od rodzaju blatu i tym należy kierować się dobierając klej.

Przykręcenie płyty gumowej. ten sposób montowania gumy to zdecydowanie numer dwa wśród wszystkich znanych mi rozwiązań. Przez nawiercone w płycie otwory (możemy przygotować dla Ciebie płytę gumową z otworami) wkręcamy śruby montażowe do blatu i w ten sposób łączymy gumę ze stołem.Innym mniej popularnym sposobem jest ułożenie płyty na ciasno w stelażu stołu, dotyczy to zwłaszcza grubych płyt, których wysoka waga dociąża odpowiednio matę i zapobiega jej przesuwaniu. Może to być skuteczny sposób przy lżejszych pracach. Nie mam pewności, czy to skuteczna metoda do pracy z większymi gabarytami.

Jeśli macie Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące płyt gumowych serdecznie zapraszam do zadawania pytań. Jestem do Waszej dyspozycji i chętnie udzielę odpowiedzi na wszystkie Państwa zapytania.

Pomogę Ci wybrać właściwe tworzywa sztuczne i gumy oraz silikon

Nazywam się Marcin Budziński i od ponad 15 lat zajmuję się branżą tworzyw sztucznych, wyrobów gumowych oraz silikonowych.

Mój kontakt

nr kom – 797 505 645

mail: marcin@normapol.pl

Zapraszam do zadawania pytań. Służę pomocą w doborze tworzyw oraz silikonu i gumy do konkretnego zastosowania oraz produkcji wyrobów na wymiar. Piszę dla Państwa również o obróbce skrawaniem tworzyw oraz produkcji uszczelek.

Chętnie dzielę się nowościami dotyczącymi rynku tworzyw, silikonu oraz gumy.

sprzedaż tworzyw sztucznych