Menu Zamknij

Plandeki trendy 2023 roku

plandeki na wymiar

Plandeki tak jak każdy produkt o powszechnym zastosowaniu podlega różnym trendom. Widać to doskonale na podstawie produktów, które na przestrzeni ostatnich lat były popularne wśród naszych klientów. Dotyczy to zarówno materiałów plandekowych jak i zastosowania plandek.

Choć może się wydawać, że produkt jakim są plandeki produkowane na wymiar nie podlega modzie, to sytuacja wygląda zgoła inaczej. Wymagania klientów na przestrzeni znacznie się podniosły i aktualnie polskie plandeki są znacznie wyżej cenione niż jeszcze kilka lat temu, kiedy podczas zakupów większość osób zwracała uwagę na cenę, a nie jakość materiałów i wytrzymałość zgrzewów. Produkcja plandek wymaga aktualnie odpowiedniego parku maszyn i doświadczonej kadry.

Aktualna oferta plandek w 2023 r

W naszej firmie doskonale zdajemy sobie sprawę jak ważne jest abyśmy spełniali oczekiwania kupujących. Jako polski producent plandek możemy zaproponować kilka uniwersalnych rozwiązań jakimi są:

 • plandeki wodoszczelne
 • plandeki na piaskownice
 • plandeki na basen
 • płachty okryciowe
 • plandeki na altanki
 • kotary przesuwne
 • kaptury na palety
 • pokrowce na maszyny i urządzenia

Wskazane powyżej produkty to tylko najpopularniejsze produkty z naszej oferty. Moim zdaniem będą to najpopularniejsze produkty dostarczane w najbliższym czasie. Nasza oferta w tym zakresie obejmuje zarówno produkty standardowe jak i robione na zamówienie. To ta druga grupa w ostatnich latach zyskuje na znaczeniu. Nasze spostrzeżenia wskazują, że rynek ewoluuje w kierunku produktów spersonalizowanych wykonywanych „pod klienta”

Jakie będą popularne rozmiary plandek w 2023

Według mnie trudno jednoznacznie wskazać najpopularniejszy rozmiar jaki dostarczyliśmy w tym roku naszym klientom. Jednak na pewno wśród segmentu jakim są plandeki 200gr/m2 największą popularnością cieszyły się duże płachy okryciowe w następujących szerokościach i długościach:

 • 8 m x 12 m,
 • 10 m x 15 m,
 • 12 m x 18 m,
 • 15 m x 20 m.

Kolejna popularna gramatura to tak zwane plandeki gumowane, które dostępne są w wersji 650 gr/m2 oraz 900 gr/m2. Tu warto wyjaśnić skąd się wzięła nazwa „gumowane”. Oczywiście nie chodzi o to, że tkanina jest pokryta gumą. Nazwa ta wzięła się stąd, że w przeciwieństwie do plandek plecionych z PP, te z PCV wydają się dużo mocniejsze, a ich struktura bardziej przypomina elastyczną gumę. Ten segment najczęściej zajmują produkty takie jak:

Moja prognoza dla rynku plandek na 2023 r

Jako doświadczony dostawca plandek, który jest obecny na rynku od kilku lat stwierdzamy, że każdy rok jest inny i niesie ze sobą nowe wyzwania. Tak będzie również w kolejnym roku. Większość europejskich producentów każdego dnia zmaga się z niedoborem surowców wytwórczych oraz wysokimi cenami energii. Dlatego ceny plandek w 2023 roku mogą zmieniać się bardzo często. Od firm takich jak nasza wymaga to dużej elastyczności przy konstruowaniu ofert.

Inna bardzo wrażliwa kwestia to dostępność materiałów do produkcji. Już w tym roku zauważalne są pewne braki wybranych kolorów oraz gramatur. Dlatego aby zaspokoić potrzeby naszych odbiorców zdecydowaliśmy o zwiększeniu stanów magazynowych co ma zabezpieczyć płynną produkcję plandek wszystkich grubości i w każdym kolorze.

Plandeki produkowane w Polsce

Dzięki temu, że nasze plandeki produkowane są w Polsce możemy zapewnić szybkie terminy realizacji zamówień oraz dostawę w dowolne miejsce w kraju. W nagłych wypadkach organizujemy również indywidualne dostawy co często miało miejsce w mijającym roku.

Sprawdź naszą ofertę jeśli szukasz:

 • mocne plandeki odporne na uszkodzenia
 • plandeki na budowę
 • plandeki do przykrycia maszyn
 • plandeki ogniodporne

Zapraszamy do współpracy.

Autor artykułu

Nazywam się Marcin Budziński i od ponad 15 lat zajmuję się branżą tworzyw sztucznych, wyrobów gumowych oraz silikonowych.

Zapraszam do zadawania pytań. Służę pomocą w doborze tworzyw oraz elastomerów do konkretnego zastosowania oraz produkcji wyrobów na wymiar. Piszę dla Państwa również o obróbce skrawaniem tworzyw oraz produkcji uszczelek.

Zapraszam również do odwiedzenia portalu tworzywaiguma.pl gdzie dzielę się nowościami dotyczącymi rynku tworzyw, druku 3D oraz gumy.

sprzedaż tworzyw i gumy