Menu Zamknij

Płaskownik z tworzywa do przenośnika wibracyjnego

Płaskownik z tworzywa do przenośnika wibracyjnego

Tworzywa konstrukcyjne znajdują bardzo wiele różnorodnych zastosowań. Ze względu na ich właściwości można je znaleźć w wielu maszynach i urządzeniach. Jednym z takich przykładów jest przetwórstwo drewna. Części z tworzyw do przenośników wibracyjnych są takim przykładem.

Jeden z klientów zwrócił się do nas z pytaniem o pomoc w doborze materiału, z którego może wykonać płaskowniki. Stare elementy zostałe zdegradowane w wyniku długotrwałego użytkowania i nadają się wyłącznie do wymiany.

Informacje przekazane w zapytaniu:

Wymiary płaskowników 8x50x510 mm, ilość 20 szt

Jest to przenośnik wibracyjny przed rębakiem do drewna.
Transportowane są nim niewielkie odpady drzewne.

Praca pod zadaszeniem na zewnątrz, temp. od -20 do +30 stopni
Celsiusza.

Płaskowniki nie służą jako materiał po którym coś jest transportowane, płaskowniki łączą element wibrujący (rynnę) z podstawą przenośnika. 

Jakie tworzywa na płaskowniki do przenośników

Ze zdjęć jakie otrzymaliśmy od klienta można wywnioskować, że zużyte elementy wykonane były z tekstolitu. Tekstolit był kilka lub kilkanaście lat temu bardzo popularnym materiałem, z którego wykonywano wiele elementów. Jednak aktualnie wraz z rozwojem nowych technologii odchodzi się od niego i korzysta z innych, bardziej wytrzymałych tworzyw.

Płaskowniki z tworzywa, które instalowane są w przenośniku przed rębakiem do drewna powinny charakteryzować się dużą wytrzymałością i elastycznością. Stąd bardzo ważne jest z jakiego tworzywa zostaną wykonane.

W takiej sytuacji często rekomendujemy poliamid PA6G lub PA6. Płyty poliamidowe są doskonałym półwyrobem do cięcia na płaskowniki. Szeroki wybór grubości płyt znacznie ułatwia dobór odpowiedniej, a długość nawet do 3m daje szerokie możliwości zastosowanie.

Kolejne tworzywa konstrukcyjne jakie rekomendujemy do takich zastosowań to poliacetal POM C. To czym różni się poliacetal od poliamidu to przede wszystkim większa odporność na ścieranie, mniejsza degradacja partnera ciernego oraz możliwość pracy w przemyśle spożywczym co w tym przypadku nie miało znaczenia. Płyta POM C dostępna jest w podobnym formacie w jakim wersja PA6 co także daje szerokie pole do cięcia różnych płaskowników.

Rekomendujemy następujące półwyroby

Produkcja płaskowników do przenośników

Oferta naszej firmy obejmuje różne grupy produktowe, są to pełne płyty sprzedawane w całych formatach o rozmiarze 100cm x 200cm. Dodatkowo posiadamy możliwość realizacji zamówień na mniejsze formaty cięte na indywidualne zamówienie klienta. 3 grupa to wyroby gotowe, taki płaskownik przenośnika wykonywany jest na podstawie przesłanych rysunków wykonawczych.

W celu weryfikacji możliwości dostawy płaskowników na wymiar prosimy o kontakt z pracownikami działu klienta lub przesłanie zapytania mailem łącznie z rozmiarami płaskownika oraz informacją o potrzebnej ilości.

Zapraszamy do współpracy klientów z jednorazowym zapotrzebowaniem oraz stałych odbiorców naszych tworzyw sztucznych.

cięcie tworzyw sztucznych