Menu Zamknij

Płyty gumowe i wykładziny gumowe trendy 2023 roku

płyty gumowe sprzedaż 2023

Elastomery są coraz częściej sprzedawane w formie konfekcjonowanej i zauważalnym jest trend, w którym klienci zamiast pełnych rolek kupują mniejsze formaty w ilości zapewniającej realizację jednorazowego zamówienia. W tej sytuacji sprzedaż płyt gumowych w nadchodzących latach będzie ewaluowała w kierunku większej personalizacji. Naszym zdaniem jest to trwały kierunek.

Dotyczy to wszystkich elastomerów, a więc również poliuretanu i silikonu. Bez względu na rodzaj produktów nasza firma podtrzymuje dla naszych stałych i nowych klientów wysokie stany magazynowe produktów, które zapewniają dostawę wyrobów gumowych just in time bez konieczności posiadania przez odbiorców własnych dużych zapasów półwyrobów.

Sprzedaż płyty gumowych 2023 r – moja prognoza

Jeśli chodzi o najbliższy rok to prognozujemy, że volumen wyrobów jakim są płyty gumowe, będzie nadal w naszej ofercie stanowił bardzo istotny segment produktów. Jednak od ponad 3 latach zauważamy w naszej strukturze sprzedaży, że rynek ewoluuje w kierunku płyt produkowanych w Polsce i EU. Wynika to wprost z sytuacji jaka jest w Chinach i innych krajach azjatyckich oraz związanymi z tymi problemami.

Jaka płyta gumowe będą popularna w następnym roku ?

Według naszych założeń struktura sprzedaży znacząco się nie zmieni, w dalszym ciągu nasza oferta będzie zawierała cały typoszereg produktów, a więc:

O ile w poprzednim roku największy udział w sprzedaży miały płyty niezbrojone, o tyle w tym roku sytuacja się odwróciła i największą popularnością cieszyły, się gumy z przekładkami. Tu również oferujemy docinanie na wymiar arkuszy gumowych zbrojonych.

Jakie wykładziny gumowe będą popularne w 2023r

Z mojego doświadczenia wynika, że guma jest doskonałym półproduktem, z którego można wykonywać wiele różnorodnych wyrobów, a jednym z nich są wykładziny z gumy na posadzki. Producent wykładzin gumowych dostarcza pełne rolki, z których docinamy na wymiar mniejsze formaty. Dlatego oferujemy pełny zakres docinania na szerokości i długości. To co zmieni się w następnym roku to możliwość cięcia większych grubości. Dzięki temu będziemy mogli dostarczać Państwu również wykładziny o grubościach 8mm i 10mm docinane z dużą precyzją.

Jaka wykładziny gumowe będą popularna w następnym roku ?

Aktualnie i w przyszłości najpopularniejszą naszym zdaniem będą:

W przypadku wykładzin ryflowanych większą sprzedaż odnotowujemy w segmencie wykładzin z wąskim ryflem, natomiast wykładziny METRO dostępne będą w nowych kolorach: szarym oraz czerwonym. Szare wykładziny gumowe są coraz częściej stosowane na posadzkach pojazdów miejskich i dlatego od nowego roku znajdą się w naszej ofercie.

Płyty silikonowe oferta na 2023 rok

Silikon ze względu na swoje unikalne właściwości doskonale sprawdza się w wymagających aplikacjach. W naszej opinii będzie zyskiwał na popularności kosztem innych elastomerów. SILIKON doskonale nadaje się do cięcia. Może służyć jako arkusz uszczelkarski oraz produkty takie jak formatki, paski, podkładki itp. Uważam, że wzrost sprzedaży tego produktu wynika bezpośrednio z rozwoju technologicznego polskiego przemysłu. Im bardziej zaawansowane maszyny tym półprodukty i części muszą spełniać wyższe normy.

Jaka płyty silikonowe będą popularna w następnym roku ?

W ciągłej sprzedaży będziemy posiadali poniższe produkty

Prognozuję, że będzie zauważalny lekki wzrost zainteresowania silikonem czerwonym, który wybierany będzie do zastosowań technicznych. Ten rodzaj produktów doskonale sprawdza się nawet w bardzo wymagających warunkach.

Podsumowanie – moja opinia

Niewątpliwie zmieniający się świat stawia przed każdym uczestnikiem rynku trudne wyzwania. Niezależnie od tego czy jest to fabryka, hurtownia czy produkcja wyrobów gumowych 2023 będzie rokiem zmian. Nasza firma jak każdego roku elastycznie dostosowuje się do sytuacji rynkowej. Wzmacniamy kanały logistyczne, aby nasze produkty szybko docierały do klientów oraz dywersyfikujemy dostawców, aby zapewnić pełne stany magazynowe.

W naszej opinii w kolejnym roku zwiększymy nasz udział w rynku, poprawimy szybkość obsługi klienta oraz zachowamy najwyższą jakość naszych wyrób. Tym samy kolejny raz zapewniając Państwu sprawdzony produkt w korzystnej cenie szybko dostarczony na wskazany adres. Dziękujemy za zakupy w poprzednich latach i zapraszamy w nadchodzącym roku.

Autor artykułu

Nazywam się Marcin Budziński i od ponad 15 lat zajmuję się branżą tworzyw sztucznych, wyrobów gumowych oraz silikonowych.

Zapraszam do zadawania pytań. Służę pomocą w doborze tworzyw oraz elastomerów do konkretnego zastosowania oraz produkcji wyrobów na wymiar. Piszę dla Państwa również o obróbce skrawaniem tworzyw oraz produkcji uszczelek.

Zapraszam również do odwiedzenia portalu tworzywaiguma.pl gdzie dzielę się nowościami dotyczącymi rynku tworzyw, druku 3D oraz gumy.

sprzedaż tworzyw i gumy