Menu Zamknij

Płyty gumowe i wykładziny gumowe w 2021 roku

Zmieniające się trendy produktów przemysłowych obejmują zarówno wyroby zaawansowane technologiczne jak i proste produkty, które mogą wydawać się niezmienne. Jednak zmiany i upodobania klientów dotyczą wszystkich grup produktowych, nawet takich jak płyty gumowe czy wykładziny gumowe.

Wynika to z coraz wyższych wymagań jakie są stawiane przed produktami użytkowymi. Aktualnie nawet wyroby to prostych zastosowań muszą wykazywać się bardzo dużą wytrzymałością, precyzją i trwałością. Tylko takie produkty będą mogły z powodzeniem być użytkowane przez wiele lat.

płyta gumowa ogólnego przeznaczenia

Płyty gumowe popularne w 2021 roku

Płyty z gumy są niewątpliwie produktem o niezwykle szerokim spektrum zastosowania. Każdego dnia nasze produkty są kupowane przez firmy, klientów indywidualnych oraz instytucje publiczne. To właśnie płyty gumowe z całą pewnością są produktem, który cieszy się największym powodzeniem. To czego można być pewnym to to, że sprzedaż płyt gumowych w 2021 roku na pewno osiągnie poziom porównywalny z latami poprzednimi.

Również w tym roku do najbardziej popularnych odmian będą należały płyty sbr. Wynika to z ich charakterystyki, która daje możliwość wykorzystania tej gumy w praktycznie największej ilości aplikacji.

Kolejna popularna grupa to gumy nbr. Na pewno w 2021 roku zwiększy się volumen sprzedaży tego rodzaju produktów. Ponieważ płyta NBR posiada wyższą odporność na oleje ich zastosowanie w odradzającym się po pandemii przemyśle będzie wyższe.

wykładzina gumowa metro

Wykładziny gumowe trendy 2021 roku

Zabezpieczenie posadzek przemysłowych odgrywa kluczową rolę. Dzięki właściwemu zabezpieczeniu można uniknąć wielu urazów i wypadków w miejscach pracy. W bieżącym roku zauważalny jest wzrost sprzedaży asortymentu jakim są wykładziny gumowe do stanowisk pracy, jest to spowodowane zmianami wywołanymi COVID 19 i przeorganizowaniem wielu cykli produkcyjnych.

To w równym stopniu będzie obejmowało zarówno wykładziny moletowane jak i ryflowane. Wykładziny gumowe w rolce doskonale sprawdzają się również jako maty wejściowe, ale muszą zostać wykonane z odpowiedniej mieszanki gumowej, która jest odporna na warunki atmosferyczne i promienie UV.

Popularne formaty dostępne w sprzedaży

Oczywiście najczęściej zamawiane są produkty pełnowymiarowe tzn:

  • płyty gumowe w rolce
  • wykładziny gumowe w rolce

Niemniej jednak zauważalny jest trend, który wskazuje na zwiększone zapotrzebowanie na produkty customizowane. W tej grupie najczęściej w 2021 roku klienci szukają:

  • formatki gumowe
  • arkusze gumowe
  • pasy gumowe
  • podkłady gumowe

Wyroby gumowe robione na zamówienie będą dominującą grupą produktów w najbliższych latach. Tym bardziej, że produkty w wymiarach typowych można samodzielnie docinać. Prosimy sprawdzić nasz poradnik jak ciąć wykładziny gumowe. W ten sposób można samodzielnie docinać płyty i wykładziny i minimalizować wielkość odpadów.