Menu Zamknij

Płyta z tekstolitu

Oferujemy jedno z najstarszych tworzyw technicznych, jakim jest tekstolit. W naszej ofercie płyty z tekstolitu – prasowane z tkaniny bawełnianej, która nasycona jest żywicą krezoloformaldegydową. Jest to tworzywo bardzo odporne na duże obciążenia i wysokie temperatury. Chętnie wybierane, ponieważ można je wykorzystać w wielu gałęziach przemysłu, między innymi jako: łożyska ślizgowe, wykładziny ślizgowe, elementy elektroizolacyjne oraz koła zębate. Wszystkie płyty tekstolitowe jesteśmy w stanie dociąć na konkretny wymiar. Tekstolit jest bardzo łatwy w obróbce, dzięki czemu niepotrzebne są nowoczesne centra obróbcze. Dzięki łatwości obróbki, tekstolit jest często oraz bardzo chętnie stosowany przez mniejsze zakłady i firmy przemysłowe. W związku z tym, że tekstolit jest elektroizolacyjny, stosuje się go w maszynach korzystających z wysokiego napięcia i produkuje się z niego przekładki do transformatorów elektrycznych.

Oprócz płyt z tekstolitu dostępne również pręty z tekstolitu.

płyty z tekstolitu

Płyty z tekstolitu TcF sprzedaż

Dostępność płyt z tekstolitu jest bardzo duża, dzięki czemu możemy oferować Państwu kilkanaście różnych grubości oraz formatów. Aby zamówić płyty prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Nasi wykwalifikowani pracownicy z chęcią udzielą pomocy i odpowiedzą na wszystkie zadane pytania. Po dokładnym podaniu wymiarów, rodzaju oraz grubości możliwe będzie wykonanie najkorzystniejszej oferty cenowej. Wszystkie zamówienia realizowane są za pomocą firmy kurierskiej co gwarantuje szybką i bezproblemową dostawę.

UWAGA – docinamy na wymiar również:

 • formatki tekstolitowe
 • krążki z tekstolitu
 • podkładki
 • obudowy z tekstolitu do szafek

Rozmiary płyty z tekstolitu

Płyty tekstolitowe właściwości

 • Możliwość pracy ciągłej w temperaturze ok. + 120 st. C,
 • Możliwość pracy przy dużej wilgoci oraz w środowisku zaolejonym,
 • Odporność na chemikalia,
 • Bardzo wysoka stabilność wymiarowa przy dużych obciążeniach,
 • Bardzo wysoka stabilność wymiarowa w podwyższonej temperaturze,
 • Niski współczynnik tarcia,
 • Bardzo dobra obrabialność.

Prowadzimy sprzedaż półfabrykatów tworzyw konstrukcyjnych, które przeznaczone są do dalszej obróbki. Produkty posiadają naddatki produkcyjne zależne od ich rozmiarów katalogowych. Na powierzchni materiałów mogą również znajdować się rysy, zadrapania i inne ślady, które są naturalnym efektem produkcji.

Płyta tekstolitowa

Przez wielu bardzo często mylona z bakielitem. Jednak to zupełnie dwa inne materiały i mogą być wykorzystywane do innych zastosowań przemysłowych. Według nas tekstolit jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które szukają tworzywa posiadającego dobry stosunek ceny do jakości.

Zobacz więcej na temat tekstolitu https://normapol.pl/tekstolit-sprzedaz/

Według opinii naszych klientów te płyty są łatwe w obróbce, nie sprawiają kłopotu przy cięciu czy wierceniu. Obróbka skrawaniem tekstolitu należy do popularnej metody wytwarzania wielu różnorodnych części do maszyn i urządzeń. Pewien problem może sprawiać cienka płyta tekstolitowa i gruba płyta tekstolitowa. W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.