Menu Zamknij

Płyta z tworzyw sztucznych

Płyty z tworzyw sztucznych

Specjalizujemy się w dostawie płyt z najlepszej jakości tworzyw sztucznych: poliamidu, poliacetalu, teflonu, polietylenu oraz poliwęglanu. Nasze tworzywa konstrukcyjne posiadają doskonałe właściwości mechaniczne i ślizgowe, niektóre z nich są także odporne chemicznie, dlatego z powodzeniem wykorzystywane są w różnych gałęziach przemysłu.

Oferujemy szeroki wybór formatów oraz różne grubości płyt, a na życzenie klienta wykonujemy również płyty w niestandardowych wymiarach.

Normapol kontakt

Płyta z tworzywa do obróbki

  • PA6 poliamidoferujemy płyty z poliamidu w formatach: 500 mm x 3000 mm, 620 mm x 3000 mm, 1000 mm x 2000 mm orazo grubościach od 0,2 mm do 100 mm. Jest to tworzywo twarde i sztywne, bardzo wytrzymałe mechanicznie, odporne na tarcie i ścieranie, odporne na oleje i substancje ropopochodne, doskonałe do obróbki. Dostępne również płyty poliamidowe z różnymi domieszkami: z dwusiarczkiem molibdenu, z olejem, z włóknem węglowym czy z włóknem szklanym.
  • POM C poliacetal oferujemy płyty z poliacetalu w formatach: 500 mm x 1000 mm lub 1000 mm x 2000 mm oraz o grubościach od 2 mm do 100 mm. Jest to materiał bardzo odporny mechanicznie, posiada bardzo dobre właściwości ślizgowe oraz jest wysoce odporny na działanie czynników chemicznych, dopuszczony do kontaktu z żywnością – posiada atest FDA. Standardowo występuje w kolorze białym, jednak może być barwiony na różne kolory, najczęściej czarny i niebieski.
  • PTFE teflon Oferujemy płyty z teflonu w formatach: 600 mm x 600 mm lub 1200 mm x 1200 mm oraz o grubościach od 0,5 mm do 70 mm. Jest to tworzywo dostosowane do pracy w bardzo szerokim zakresie temperatur od – 200°C do + 260°C. Jest materiałem samogasnącym, odpornym na działanie czynników chemicznych, idealnym do obróbki. Dostępne również płyty teflonowe z domieszkami: grafitu, włókna węglowego, włókna szklanego czy grafitu.
  • PE polietylenOferujemy płyty z polietylenu w formatach: 1000 mm x 2000 mm lub 1200 mm x 3000 mm oraz o grubościach od 2 mm do 100 mm. Jest to tworzywo z możliwością pracy w szerokim zakresie temperatur od – 200°C do + 100°C w przypadku PE1000, natomiast w wersji PE HD 300 temperatura pracy wynosi od -50°C do 80°C. Jest wysoce odporny na ścieranie oraz na działanie czynników chemicznych, posiada atest FDA – dopuszczony jest do kontaktu z żywnością. Dostępny w trzech różnych wariantach, w zależności od stopnia twardości: PE 300 i PE 1000 (najtwardszy) oraz w kolorach: naturalnym, czarnym, zielonym, niebieskim lub czerwonym.
  • PC poliwęglan – Oferujemy płyty z poliwęglanu w formatach: 1000 mm x 2000 mm oraz o grubościach od 10 mm do 100 mm. To tworzywo wykorzystywane do pracy w temperaturach od –60°C do +120°C, o doskonałych właściwościach mechanicznych, wysoce sztywny, z dość dobrą odpornością chemiczną (z wyjątkiem rozpuszczalników i alkalii), dopuszczony do kontaktu z żywnością. Jest jedynym transparentnym tworzywem przypominającym szkło.

Sprzedaż płyt z tworzywa

Prowadzimy sprzedaż internetową i telefoniczną płyt z tworzyw sztucznych. Nasze magazyny są bardzo dobrze zaopatrzone w standardowe formaty i grubości, dlatego realizacja takich zamówień jest szybka a dostawa możliwa nawet na następny dzień. Cennik płyt z tworzyw typowych dostępny jest na zapytanie. Płyty cięte na wymiar na arkusze i formatki wyceniamy indywidualnie.

Opinia naszych klientów

Możemy poszczycić się pozytywnymi opiniami naszych klientów, zarówno w przypadku jakości naszych towarów, jak i fachowej obsługi. Mimo tego każdego dnia pracujemy nad sobą, aby być jeszcze lepsi. W ocenie osób, które wykorzystują nasze produkty do obróbki, płyty spełniają wszystkie wymagania.

Prowadzimy sprzedaż półfabrykatów tworzyw konstrukcyjnych, które przeznaczone są do dalszej obróbki.
Produkty posiadają naddatki produkcyjne zależne od ich rozmiarów katalogowych.
Na powierzchni materiałów mogą również znajdować się rysy, zadrapania i inne ślady, które są naturalnym efektem produkcji.

Płyta z tworzywa sztucznego – jaką wybrać?

Jak pisaliśmy powyżej, istnieje wiele rodzajów tworzyw sztucznych, które sprawdzają się w różnych miejscach zastosowania. Jeśli mają Państwo wątpliwości i/lub nie wiedzą jakiego wyboru dokonać i jakie tworzywo sztuczne byłoby najlepsze dla Państwa zastosowania – zapraszamy do kontaktu z naszymi profesjonalistami, którzy udzielą wszystkich odpowiedzi i pomogą w wyborze.