Menu Zamknij

Tecaform

Tecaform to tworzywo sztuczne, które charakteryzuje się właściwościami pozwalającymi na szerokie wykorzystanie w produkcji części do maszyn i urządzeń wykorzystywanych w wielu gałęziach przemysłu.

W dalszej części wpisu poznasz korzyści płynące z zastosowania Tecaformu.

tecaform

Tecaform właściwości

 • bardzo dobre właściwości ślizgowe,
 • bardzo dobra skrawalność,
 • temperatura pracy stałej wynosi 110°C,
 • niska absorpcja wody,
 • wysoka wytrzymałość mechaniczna,
 • posiada certyfikat FDA do kontaktu z żywnością,
 • bardzo dobra stabilność wymiarowa,

Wałki z tecaformu

W ofercie dostępne wałki z tecaformu o:

 • średnicy od 5 mm do 300 mm
 • długości 1000 mm lub 2000 mm.

Oprócz podanych standardowych wymiarów, wykonujemy zlecenia na konkretny wymiar klienta. W stałej sprzedaży posiadamy wałki w kolorach: białym, czarnym i niebieskim.

Płyty z tecaformu

Oferujemy płyty z tecaformu w formatach:

 • 500 mm x 1000 mm lub 1000 mm x 2000 mm
 • o grubościach od 2 mm do 100 mm.

Klientom dostarczamy płyty w standardowych wymiarach oraz jako formatki docięte na wymiar. Dostępne płyty w kolorach: białym, czarnym i niebieskim. Każda płyta wyceniana jest indywidualnie.

Tuleje z poliacetalu sprzedaż

Posiadamy tuleje z tecaformu (rury z tecaformu) o średnicach:

 • zewnętrzna od 25 mm do 260 mm
 • wewnętrzna od 15 mm do 190 mm

Występują w kolorach: białym, czarnym i niebieskim. Rury z tecaformu docinamy pod indywidualny wymiar klienta i również w tym przypadku każde zamówienie wyceniamy indywidualnie.

Tecaform oferta

Od wielu lat cieszymy się zaufaniem naszych klientów, którzy wracają do nas z kolejnymi zamówieniami. Posiadamy szeroki asortyment oraz wykwalifikowaną kadrę. Wszystkie zamówienia – jednostkowe oraz seryjne – realizujemy profesjonalnie, szybko oraz dostarczamy na wskazany adres na terenie całej Polski.

Prowadzimy sprzedaż półfabrykatów tworzyw konstrukcyjnych, które przeznaczone są do dalszej obróbki.
Produkty posiadają naddatki produkcyjne zależne od ich rozmiarów katalogowych.
Na powierzchni materiałów mogą również znajdować się rysy, zadrapania i inne ślady, które są naturalnym efektem produkcji.

Tecaform biały

Najpopularniejszy i najczęściej wybierany rodzaj tego tworzywa sztucznego. Nie posiada w swoim składzie węgla przez co z powodzeniem może być wykorzystywany w miejscach, w których istotne jest zachowanie wysokiego poziomu czystości. Doskonale sprawdza się w większości typowych zastosowań. Jest to tworzywo odporne na ścieranie w małym stopniu degraduje partnera ciernego. Może być stosowany w kontakcie z wodą.

Dostępne półfabrykaty: pręty, rury, płyty z tecaformu.

Tecaform czarny

Tecaform czarny świetnie sprawdzi się do produkcji elementów, które mają kontakt z żywnością. Dodatkowo posiada on zdecydowanie lepszą odporność na ścieranie, aniżeli jego wersja naturalna.

Posiada wysoką stabilność wymiarową również w wilgotnym środowisku, dlatego przez wielu klientów nazywany jest jako tworzywo do kontaktu z wodą. Posiada dobrą skrawalność i często wybierany jest do obróbki skrawaniem

Tecaform niebieski

Niebieski tecaform jest przeznaczony dla zastosowań o wymagających, nietypowych aplikacjach, gdzie właśnie niebieski kolor tworzywa ma ogromne znaczenie. Przykładem takiego miejsca jest przemysł spożywczy, w którym zadbanie o wysoki poziom bezpieczeństwa jest najważniejszy. Niebieski jest najrzadszym ze wszystkich kolorów żywności, a zatem, gdyby niebieski plastik kiedykolwiek zanieczyścił żywność, byłby bardzo widoczny.

Tworzywa dla przemysłu spożywczego powinny posiadać wszystkie niezbędne dopuszczenia. I takie też ma niebieski tecaform, poza swoim wyrazistym kolorem zachowuje wszystkie właściwości typowe dla tworzywa Acetal. Jest chętnie wybierany wszędzie tam gdzie elementy maszyn i urządzeń muszą mieć wyrazisty i łatwy do odróżnienia kolor. Te tworzywa konstrukcyjne mogą być doskonałym zamiennikiem dla droższych materiałów wykorzystywanych do tej pory.