Menu Zamknij

Uszczelka gumowa

Guma to materiał wszechstronnie wykorzystywany w przemyśle jak i w życiu codziennym, jako płyty gumowe czy maty gumowe, ale także jako uszczelki gumowe o różnych kształtach i wymiarach. Do produkcji uszczelek gumowych wykorzystujemy różne mieszanki gum, w zależności od preferowanych przez klienta wymagań, a co za tym idzie miejsca zastosowania. Uszczelki gumowe dostępne są w trzech mieszankach gum: SBR, NBR oraz EPDM oraz w kolorze czarnym.

Uszczelka gumowa

Produkcja uszczelek gumowych

Produkcja uszczelek gumowych odbywa się zawsze ściśle z wytycznymi parametrami podanymi przez klienta. Jesteśmy w stanie wyprodukować uszczelki z materiału odpowiedniego dla danego zastosowania, zgodnie z wymiarem klienta. Najczęściej są to produkcje nietypowe, dlatego niezbędnym warunkiem dla rozpoczęcia produkcji takiej uszczelki gumowej jest nadesłanie nam rysunku technicznego (może być również jego zdjęcie). Na tym etapie produkcji oczywiście musimy mieć jasno określony materiał oraz jego kolor, a także sprecyzowaną ilość, którą mamy wyprodukować. Najczęściej realizujemy produkcje seryjne. Przy produkcji uszczelek gumowych wdrażamy najnowsze technologie a wszystko po to, aby jakość wyprodukowanych uszczelek była jak najwyższa i spełniała oczekiwania naszych klientów.

Normapol kontakt

Uszczelki gumowe na wymiar

Jesteśmy w stanie wykonać każdą uszczelkę na wymiar podany przez klienta, zgodnie z rysunkiem dostarczonym nam przez klienta. Wykonujemy zamówienia na uszczelki płaskie, kołnierzowe, profilowe oraz w różnych nietypowych kształtach. Zastosowanie nowoczesnej technologii i wysokiej klasy materiałów, gwarantuje najwyższą precyzję cięcia i wykończenia materiału.

Uszczelki uniwersalne – uszczelki SBR

Uszczelki uniwersalne czyli uszczelki wykonane z mieszanki SBR – z kauczuku butadienowo – styrenowego – to uszczelki przeznaczone do zastosowań ogólnych w temperaturach od – 30°C do +70°C. Są wysoce odporne mechanicznie, obojętne na działanie wilgoci, kwasów, zasad oraz alkoholi. Uszczelki wykonane z tej mieszanki są bardzo elastyczne i z łatwością dopasowują się do miejsca przeznaczenia.

Uszczelki olejoodporne – uszczelki NBR

Uszczelki olejoodporne to uszczelki wykonane z mieszanki NBR – z kauczuku butadienowo – akrylonitrylowego. Zastosowanie tego rodzaju mieszanki sprawia, że uszczelki NBR mogą pracować w kontakcie z substancjami ropopochodnymi, są wysoce odporne na działanie smarów, olejów, benzyny, płynów hydraulicznych, alkoholi czy kwasów. Oprócz tego posiadają takie same właściwości jak uszczelki SBR, czyli również są bardzo odporne mechaniczne, odporne na pęknięcia, rozerwania. Doskonałe jako uszczelki do maszyn czy urządzeń.

Uszczelki termoodporne – uszczelki EPDM

Uszczelki termoodporne inaczej uszczelki EPDM (z gumy etylenowo – propylenowo – dienowej), to uszczelki o podwyższonej odporności na temperaturę oraz warunki atmosferyczne. Doskonałe do zastosowań w niskich temperaturach od -40°C oraz wysokich temperaturach do +100°C. Zachowują swoje wyjątkowe właściwości w zmiennych warunkach atmosferycznych, nie ulegają starzeniu, są odporne na promieniowanie UV oraz na wilgoć.

Jak zamówić gumowe uszczelki

Aby zamówić gumowe uszczelki na wymiar wystarczy przesłać na nasz adres mailowy: kontakt@normapol.pl rysunek techniczny uszczelki bądź uszczelek z wymiarami oraz podać nam najważniejsze informacje, dotyczące zlecenia, a mianowicie: z jakiej mieszanki ma być uszczelka wykonana, ilość sztuk oraz adres dostawy. Nasi pracownicy po zapoznaniu się z Państwa oczekiwaniami, przygotują wycenę zamówienia na uszczelki gumowe. Po akceptacji niezwłocznie przystępujemy do realizacji zamówienia. Każdy produkt przed wysyłką do klienta przechodzi kontrolę jakości, następnie bezpiecznie spakowany dostarczamy na wskazany adres za pośrednictwem zaufanych firm kurierskich. Jeśli macie Państwo jeszcze jakieś pytania, zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem telefonu: +48 799 399 494.

KONTAKT