Menu Zamknij

Wykładziny gumowe do miejsc pracy

Wykładziny gumowe do miejsc pracy

Każdego roku wielu pracowników barów, pubów, restauracji czy firm cateringowych ulega wypadkom podczas wykonywania prac kuchennych. Szczególnie często narażeni są kucharze i kucharki oraz personel pomocniczy pracujący na kuchni. Najczęściej problemem jest brudna lub mokra posadzka.

Ten problem można rozwiązać w szybki i tani sposób. Wystarczy wykorzystać wykładziny gumowe do miejsc pracy, które pomogą zapobiec wypadkom i zmęczeniu personelu. To niewielka cena za inwestycję w bezpieczeństwo, komfort i zadowolenie Twoich pracowników.

Firma Normapol posiada długoletnie doświadczenie w dostarczaniu odpowiednich wykładzin z gumy. Oferujemy wykładziny antypoślizgowe, maty antyzmęczeniowe i wykładziny wejściowe do miejsc pracy. Dzięki wykorzystaniu tego typu produktów spada ilość urazów takich jak upadki, poślizgnięcie czy potknięcie.

Wykładzina gumowa na posadzki w miejscu pracy

Na stanowiskach pracy można wykorzystywać różne rodzaje wykładzin gumowych. Co do rodzaju wykładzin nie ma żadnych przepisów BHP, które by regulowały ich zastosowanie. Można zatem przyjąć, że wykorzystać można każdą wykładzinę, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa w pomieszczeniu, budynku lub firmie. Jednak różne rodzaje mat robią to w różny sposób, ponieważ mają różne cechy i właściwości – do których zaraz przejdziemy.

Aby zachować odpowiedni poziom bezpieczeństwa podłoga w miejscu pracy powinna być czysta, odpowiednia do celu pomieszczenia i pozbawiona wszelkich zagrożeń. Chociaż nie ma prawnego wymogu posiadania wykładziny z gumy udowodniono, że tworzą one bezpieczne środowisko pracy.

Wykładziny antypoślizgowe

Guma tak jak inne elastomery posiada właściwości, które określają sposób jej zastosowania. Wykładziny gumowe do miejsc pracy wykonywane są z różnych mieszanek gumowych, które łączy jedna cecha wspólna, mają wysoki współczynnik tarcia. Te produkty zostały wyprodukowane w celu zapobiegania poślizgnięciom. Mogą być wykorzystywane zarówno w środowisku mokrym, jak i suchym.

Gdzie może być używana wykładzina antypoślizgowa ? Jest to pytanie, które często zadają nam klienci. Takie zabezpieczenie może być stosowane praktycznie na każdej posadzce tam gdzie istnieje ryzyko poślizgnięcia. Jest dobrą odpowiedzią na to jak zabezpieczyć posadzkę przed ślizganiem.

wykładzina antypoślizgowa

W środowisku produkcyjnym mogą one zapobiegać poślizgnięciom na oleju czy środkach chemicznych. W kuchni mogą zapobiegać poślizgnięciom na tłuszczach. W myjni, na lodowisku lub siłowni, mogą sprawić że mokre podłogi nie będą stanowić niepotrzebnego zagrożenia.

Wykładzina przeciwpoślizgowa została zaprojektowana w celu zmniejszenia ryzyka poślizgnięcia się – a zmniejszone ryzyko poślizgnięcia się zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo w Twoim miejscu pracy! Oczywiście sama wykładzina nie wystarczy kiedy nie będą zachowane inne kwestie związane z BHP.

Najczęściej wybierane produkty to:

  • wykładzina METRO / MOLET – zbiera i magazynuje brud, wodę, olej i tłuszcz na niższym poziomie, z dala od powierzchni, po której się chodzi, zapobiegając stwarzaniu zagrożenia dla przechodzących osób.
  • wykładzina ryflowana – odpowiedni bieżnik zapewnia doskonałą odporność na poślizg, a lita konstrukcja zapobiega przedostawaniu się cieczy w niekontrolowany sposób.

Dlaczego warto wybrać wykładziny antypoślizgowe:

  • Zapobiegają poślizgnięciom i upadkom,
  • Tworzą bezpieczną powierzchnię do chodzenia,
  • Poprawiają higienę, łatwo utrzymać je w czystości,
  • Zapewniają długotrwałe użytkowanie.

Wykładziny gumowe antyzmęczeniowe

Jak sama nazwa wskazuje wykładziny te zostały zaprojektowane w celu zmniejszenia zmęczenia, można je umieścić niemal wszędzie tam, gdzie pracownicy wykonując swoje obowiązki stoją przez dłuższy czas w jednym miejscu. Maty antyzmęczeniowe są również świetne dla poprawy bezpieczeństwa w miejscu pracy, ponieważ pomagają zwalczać zmęczenie.

Wykładziny gumowe do miejsc pracy gdzie brak jest ruchu są szczególnie ważne. Zmęczenie w pracy może prowadzić do spadku koncentracji, wydajności i zwiększonej ilości błędów.

Wykładziny gumowe do miejsc pracy

Zastosowanie wykładzin antyzmęczeniowych. Takie specjalistyczne maty stosowane są aby zmniejszyć bóle i napięcie mięśni oraz zmęczenie osób, które muszą stać na twardych powierzchniach przez długi czas. Tego rodzaju maty mogą być produkowane z różnego rodzaju gumy. Wykładzina

Dlaczego warto wybrać wykładziny przeciw zmęczeniowe:

  • Poprawiają jakość pracy,
  • Ograniczają zmęczenie,
  • Podnoszą komfort pracowników.

Wykładziny gumowe do miejsc pracy cena

Dostępnych jest wiele rodzajów produktów, które każdego dnia oferujemy naszym klientom. Każda wykładzina gumowa dostępna jest w pełnych wymiarach lub można ją zamówić dociętą na wymiar. Nasze produkty można również ciąć samodzielnie ( Zobacz poradnik – Jak ciąć wykładziny gumowe )

Ceny wykładzin antypoślizgowych i antyzmęczeniowych zależne są zatem od ilości zamawianych produktów, ich rozmiaru oraz rodzaju. Aby poznać pełną ofertę, dobrać odpowiedni produkt oraz poznać cenę zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi klienta. Chętnie doradzimy Państwu w każdej sprawie.