Menu Zamknij

Przygotówki z tworzyw do obróbki skrawaniem

Oferujemy pełen zakres tworzyw sztucznych w formie przygotówek do dalszej obróbki. W naszej ofercie znajdziecie Państwo zarówno pręty i rury do toczenia jak i płyty do cięcia i frezowania. Wszystkie przygotówki przycinamy na wymiar aby zminimalizować koszty zakupu po stornie klienta. Dobrze wymierzone półwyroby skracają również czas obróbki na maszynie co wyraźnie poprawia efektywność produkcji.

Jako wieloletni producent przygotówek CNC zdajemy sobie sprawę, że czas ma znaczenie. Dlatego staramy się aby nasze zapasy magazynowe umożliwiały nam wysyłkę zamówień w czasie 24-48h dla wyrobów standardowych. W przypadku produktów nietypowych czas może wydłużyć się do 7-14 dni.

Przycięte produkty wysyłamy firmami spedycyjnymi na adresy wskazane w zamówieniu. Dostawy realizujemy na terenie całej Polski. Zapraszamy do współpracy.


przygotówki z tworzyw

Przygotówki poliamidowe PA6 – wałki, płyty, rury

Poliamid to najpopularniejsze tworzywa konstrukcyjne, które doskonale sprawdzają się jako półwyrób do dalszej obróbki. Jedynym wyjątkiem w tym przypadku może być wersja PA6 GF30 – poliamid z włóknem szklanym. W tym przypadku radzimy aby osoby, które będą pracowały z tym tworzywem odpowiednio dobrały narzędzia oraz parametry pracy maszyny.

Dostępne półwyroby:

 • wałki, pręty, plastry, krążki
 • rury, tulejki, podkładki
 • płyty, listwy, formatki

Właściwości poliamidu oraz jego zastosowanie znajdziesz tu –POLIAMID PA 6

Przygotówki teflonowe PTFE – wałki, płyty, rury

Teflon wraz z jego modyfikacjami jest po poliamidzie najczęściej obrabianym tworzywem w naszym kraju. Wynika to z jego doskonałych parametrów użytkowych. Niestety cena tego materiału jest wysoka w stosunku do innych tworzyw, stąd stosowany jest w najbardziej wymagających aplikacjach. Co ważne obróbka teflonu nie powinna sprawić problemów nawet mniej wprawionym operatorom maszyn.

Dostępne półwyroby:

 • rury, tulejki, podkładki
 • wałki, pręty, plastry, krążki
 • płyty, listwy, formatki

Zobacz więcej na temat tworzywa PTFE – TEFLON PTFE

Przygotówki z polietylenu PE – płyty i wałki

Cechami tego materiału są znakomite parametry ślizgowo cierne. Doskonale sprawdzi się jako półwyrób do produkcji ślizgów, prowadnic, dystansów itp. Dostępny w 3 różnych wariantach ścieralności – 1000, 500 oraz 300. Te tworzywa posiadamy w kolorze białym i czarnym. Polietylen nie sprawia żadnego problemu w obróbce. Zarówno toczenie polietylenu jak i frezowanie polietylenu to procesy, które można wykonywać zarówno na maszynach standardowych jak i numerykach.

Dostępne półwyroby:

 • wałki, pręty, plastry, krążki
 • płyty, listwy, formatki

Zobacz więcej na temat tworzywa TEFLON PTFE

Przygotówki z poliacetalu POM C

Poliacetal jest kolejnym tworzywem, które jest w naszej ofercie. Dostępny jest zarówno w wersji zwykłej jak i antystatycznej. Najpopularniejsze kolory to biały, czarny i niebieski (wykrywalny przy kontroli w zakładach spożywczych). Dobra skrawalność jest cechą charakterystyczną tych półfabrykatów.

Dostępne półwyroby:

 • rury, tulejki, podkładki
 • wałki, pręty, plastry, krążki
 • płyty, listwy, formatki

Zobacz więcej na temat tworzywa – POLIACETAL POM C

Przygotówki z tekstolitu TCF

Tekstolit jest bardzo popularnym półwyrobem dostępnym od wielu lat w naszej ofercie. Półfabrykaty z tekstolitu można zarówno toczyć jak i frezować. Tekstolit można też wiercić oraz gwintować. Wadą tego tworzywa jest to, że może pylić podczas produkcji co może skutkować koniecznością czyszczenia filtrów.

Dostępne półwyroby:

 • wałki, pręty, plastry, krążki
 • płyty, listwy, formatki