Menu Zamknij

Bezbarwne płyty silikonowe

Silikon mleczny, który posiadamy w swojej ofercie, produkowany jest z najwyższej jakości mieszanek. Spełnia wszystkie dyktowane prawem normy i parametry. Jest to materiał dopuszczony do bezpośredniego kontaktu z żywnością, możliwość dołączenia certyfikatu FDA na życzenie klienta.

Silikon posiada bardzo dobre właściwości i parametry techniczne, co, bez wątpienia, wpływa na jego dużą popularność. Można go stosować w każdej branży przemysłu, daje to więc szeroki wachlarz zastosowań. Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych informacji o silikonie mlecznym. Przeczytaj i zapytaj o wycenę.

Silikon mleczny

Jakie właściwości posiadają bezbarwne płyty z silikonu

Silikony są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych gum, jeśli potrzebujemy materiału wytrzymałego mechanicznie. Nie ulega on szybkiej degradacji pod wpływem niekorzystnych warunków zewnętrznych. Na szczególną uwagę zasługuje jego wysoka odporność temperaturowa. Dotyczy to zarówno temperatury niskiej jak i wysokiej oraz szoków termicznych. Zakres temperaturowej wytrzymałości silikonu waha się w granicach od ok. 60 do ok. +250 st. C. Jest on również odporny na szoki termiczne. Ponadto materiał ten jest bardzo odporny na ścieranie oraz na niektóre środki chemiczne. Jest fizjologicznie obojętny, dzięki czemu właśnie może być stosowany w branży spożywczej. Dodatkowo jest to materiał bardzo elastyczny, w kolorze mlecznym. Przy grubości 1 – 2 mm maty są delikatnie transparentne.

Gdzie można stosować płyty silikonowe transparentne

Ze względu na swoje doskonałe właściwości silikon cieszy się uniwersalnym zastosowaniem. Nie ma w zasadzie ograniczeń co do zastosowania. Najczęściej jednak pozyskiwany jest do branży spożywczej. Doskonale sprawdzi się także w przemyśle ciężkim.

Normapol kontakt

Co można wyprodukować z silikonu mlecznego

Bardzo często naszymi klientami są cukiernie czy piekarnie. Płyty doskonale sprawdzają się jako blaty na stoły, ale również na blachy do pieczenia. Bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Materiał ten idealnie nadaje się m.in. na uszczelnienia wszelkiego rodzaju lub na podkładki czy profile. Bardzo często silikon mleczny można spotkać w branży medycznej czy farmaceutycznej. Wśród naszych klientów byli także lekarze, stomatolodzy czy weterynarze.

W jakich formatach występuje bezbarwna płyta silikonowa – cięcie na wymiar

Standardowo silikon jest do nabycia w rolkach 1200 x 10 000 mm. Dostępne w standardzie grubości, to przekrój 1 – 10 mm. Niemniej doskonale zdajemy sobie sprawę, iż nie każdy z naszych klientów potrzebuje pełnego formatu. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, wprowadziliśmy do swojej oferty możliwość docinania mniejszych formatów. Docinamy zawsze z całej szerokości do pełnego metra, czyli np. 1200 x 1000 mm lub 1200 x 3000 mm itd.

Jak zamówić silikon – sprzedaż internetowa

Jedynym kanałem dystrybucji w naszej firmie jest sprzedaż poprzez strony internetowe. Nie posiadamy tradycyjnych sklepów stacjonarnych. Dlatego, aby poznać dokładną wycenę do swojego zapytania, prosimy o przesłanie maila. Po otrzymaniu od Państwa wszystkich potrzebnych informacji, nasi pracownicy przygotują ofertę dopasowaną do Państwa potrzeb. Zamówiony towar wysyłamy do naszych klientów zaufanymi spedycjami na terenie całego kraju.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Oprócz silikonu mlecznego, oferujemy również sprzedaż silikonu czerwonego.